
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | K7801T-500R3 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.75V |
| Voltage - Input (Max): | 28V |
| Voltage - Output 1: | 1.5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 500mA |
| Power (Watts): | 750 mW |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 76% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD Module, 8 Leads |
| Size / Dimension: | 0.60" L x 0.33" W x 0.32" H (15.2mm x 8.5mm x 8.3mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CE |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of K7801T-500R3-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 48V 100W
DC DC CONVERTER 13.8V 600.3W
DC DC CONVERTER 24V 75W
CONN HEADER SMD 12POS 1.27MM
DC DC CONVERTER 1.5V 750MW
DC DC CONVERTER 36V 100W
DC DC CONVERTER 5.8V 75W