
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AM30EW-Z (30W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 30 W |
| Voltage - Isolation: | 1.6 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 60°C (With Derating) |
| Efficiency: | 91% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 7-DIP Module, 6 Leads |
| Size / Dimension: | 2.00" L x 1.00" W x 0.64" H (50.8mm x 25.4mm x 16.4mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CE |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AM30EW-4815SZ-K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 12V 72W
DC DC CONVERTER 95V 50W
DC DC CONVERTER 15V 1W
CRYSTAL 10.0000MHZ 16PF SMD
DC DC CONVERTER 15V 30W
LED OSTAR LE UW SMD
CONN NIMCAMAC RCPT R/A 50OHM PCB