
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NDTS (3W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 909mA |
| Power (Watts): | 3 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 71% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 24-DIP Module (600 mil, 8 Leads) |
| Size / Dimension: | 1.27" L x 0.58" W x 0.27" H (32.3mm x 14.7mm x 6.9mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of NDTS2403C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 1W
DC DC CONVERTER 9V 3W
DC DC CONVERTER 15V 250W
FIXED IND 1UH 3.1A 49 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 3.3V 3W
MOD BLOCK XHP35 3000K RECTANGLE
RF SHIELD 4" X 5.75" SMD T/H