
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRE1 (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.97V |
| Voltage - Input (Max): | 3.63V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 200mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 75% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 4-SIP Module |
| Size / Dimension: | 0.45" L x 0.24" W x 0.30" H (11.5mm x 6.1mm x 7.5mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of CRE1S0305S3C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 1.5V
DC DC CONVERTER 5V 3W
DC DC CONVERTER 15V 75W
DC DC CONVERTER 9V 2W
DC DC CONVERTER 5V 1W
CONN RCPT HSG FMALE 99POS PNL MT
CONN RCPT HSNG MALE 41POS PNL MT