
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MPM20W (20W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | -12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 833mA, 833mA |
| Power (Watts): | 20 W |
| Voltage - Isolation: | 5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | Adjustable Output |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (With Derating) |
| Efficiency: | 88.5% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-DIP Module, 5 Leads |
| Size / Dimension: | 1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CB, CE, cURus, FCC |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MPM20-48D12W is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V 150W
DC DC CONVERTER 5V 40W
DC DC CONVERTER 3.3V 20W
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ LVDS
CONN SOCKET 98POS 0.1 GOLD PCB
CONN FFC VERT 15POS 0.50MM SMD
ISOLATED / 20W/ VOUT:12