
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE RN (1.25W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.97V |
| Voltage - Input (Max): | 3.63V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 250mA |
| Power (Watts): | 1.25 W |
| Voltage - Isolation: | 2 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 72% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension: | 0.50" L x 0.40" W x 0.30" H (12.8mm x 10.1mm x 7.6mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 39 |
Current price of RN-3.305S/H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 3W
DC DC CONVERTER 52V 150W
DC DC CONVERTER 12V 200W
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
CRYSTAL 13.5288MHZ 4PF SMD
UPS 10KVA 9000W 6OUT RACK MOUNT
DC DC CONVERTER 5V 1.25W