
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AM1LS-NZ (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 21.6V |
| Voltage - Input (Max): | 26.4V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | -5V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 100mA, 100mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C (With Derating) |
| Efficiency: | 82% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD Module, 6 Leads |
| Size / Dimension: | 0.60" L x 0.44" W x 0.28" H (15.2mm x 11.2mm x 7.3mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | cULus, cURus |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AM1LS-2405DH30-NZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 24V 200W
DC DC CONVERTER 15V 600W
DC DC CONVERTER 12V 1W
FIXED IND 2.2UH 2.9A 25 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 5V -5V 1W
FUSE KIT PTC RESET 5PCS EACH