
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EC3A (3W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 72V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 250mA |
| Power (Watts): | 3 W |
| Voltage - Isolation: | 500 V |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 71°C |
| Efficiency: | 80% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 24-DIP Module, 14 Leads |
| Size / Dimension: | 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of EC3A32M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 1.2V
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
DC DC CONVERTER 2V 30W
CAP CER MLCC
CRYSTAL 19.2000MHZ 8PF SMD
DC DC CONVERTER 12V 3W
SLIDE POT 100KOHM 0.5W TOP 100MM