
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE REC3-SRW (3W) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 72V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 900mA |
| Power (Watts): | 3 W |
| Voltage - Isolation: | 2 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 76% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-SMD Module, 18 Leads |
| Size / Dimension: | 1.26" L x 0.78" W x 0.44" H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of REC3-483.3SRW/H2/A/M/SMD-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 10W
DC DC CONVERTER 5V 100W
DC DC CONVERTER 15V 3.5W
CONN SOCKET 47POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT FMALE 35P SOLDER CUP
DC DC CONVERTER 3.3V 3W
ERC-55-500 619K 1% T-9 EK E3