
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI Chip® DCM® (80W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 50V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 16A |
| Power (Watts): | 80 W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Efficiency: | 88.1% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 9-DIP Module |
| Size / Dimension: | 1.52" L x 0.90" W x 0.28" H (38.72mm x 22.8mm x 7.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of DCM3623T50T0680T70 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 0.8-10V
DC DC CONVERTER 3.3V 2.3W
DC DC CONVERTER 24V 300W
FIXED IND 1.5UH 5.8A 9.23 MOHM
DC DC CONVERTER 5V 80W
CONN SMB JACK STR 50 OHM PCB
TAPE DBL COAT 1"X 1 1/4" 100/RL