
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TVN 5WI (5W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 12V |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | -24V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 104mA, 104mA |
| Power (Watts): | 5 W |
| Voltage - Isolation: | 1.6 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C (With Derating) |
| Efficiency: | 87% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 24-DIP Module, 12 Leads |
| Size / Dimension: | 1.26" L x 0.79" W x 0.40" H (32.0mm x 20.0mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of TVN 5-0925WI is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V 1W
DC DC CONVERTER 12V 240W
DC DC CONVERTER 48V 200W
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVDS
CONN RCPT 58POS 0.1 GOLD PCB
OSCOPE PROBE X10 480MHZ 10M
DC DC CONVERTER +/-24V 5W