
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | POWERLINE RP20-A (20W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.33A |
| Power (Watts): | 20 W |
| Voltage - Isolation: | 1.6 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C |
| Efficiency: | 91% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-SIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension: | 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 8 |
Current price of RP20-2415SA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V 8.9W
DC DC CONVERTER 12V 1W
DC DC CONVERTER 9V 250MW
XTAL OSC XO 38.5000MHZ CMOS SMD
UNDER STENCIL WIPE 21"X12"
CONN HEADER VERT 62POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 15V 20W