
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TMA (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 10.8V |
| Voltage - Input (Max): | 13.2V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 67mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 80% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-SIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension: | 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.5mm x 6.1mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of TMA 1215S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER +/-15V 5W
DC DC CONVERTER 15V 3W
DC DC CONVERTER 15V 1W
FIXED IND 1.4NH 800MA 100 MOHM
MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LV
DC DC CONVERTER 15V 1W
B120 7X17 ANSI RED,BLK,YEL/WHT H