
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CFB750-300 (750W) |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 200V |
| Voltage - Input (Max): | 425V |
| Voltage - Output 1: | 36V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20.8A |
| Power (Watts): | 749 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | Full Brick |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 18 |
Current price of CFB750-300S36N is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 28V 150W
DC DC CONVERTER 28V 50W
DC DC CONVERTER 12V 75W
XTAL OSC XO 50.4867MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3333MHZ H/LV-CMOS
DC DC CONVERTER 36V 749W