
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE REC5 (5W) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 5 W |
| Voltage - Isolation: | 2 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 75°C |
| Efficiency: | 77% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-SMD Module, 18 Leads |
| Size / Dimension: | 1.26" L x 0.78" W x 0.44" H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of REC5-123.3SRW/H2/C/M/SMD-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V 17W
DC DC CONVERTER 12V 15W
DC DC CONVERTER 48V 150W
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
XTAL OSC XO 4.0000MHZ CMOS SMD
FIXED IND 390UH 200MA 4 OHM TH
LED COB CX1510 5000K WHITE SMD