
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SCW05 (5W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 5 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 71°C (With Derating) |
| Efficiency: | 75% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 24-DIP Module, 8 Leads |
| Size / Dimension: | 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of SCW05A-05 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V 100W
DC DC CONVERTER 5V 3W
DC DC CONVERTER 5V 50W
FIXED IND 390NH 535MA 700 MOHM
FIXED IND 1.8UH 681MA 430 MOHM
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 5V 5W