
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IRS-Q12 (50W) |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 48 W |
| Voltage - Isolation: | 2.828 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OTP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 91% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Sixteenth Brick |
| Size / Dimension: | 1.44" L x 1.04" W x 0.50" H (36.5mm x 26.3mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | Sixteenth Brick |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | cURus |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of IRS-24/2-Q12P-C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER +/-12V 1W
DC DC CONVERTER 12V 1.1W
DC DC CONVERTER 5V 150W
XTAL OSC XO 45.2500MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 24V 50W
DC DC CONVERTER 24V 48W
MILDTL 38999 III PLUG