
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SUCS (3W) |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module, Conformal Coated |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 600mA |
| Power (Watts): | 2 W |
| Voltage - Isolation: | 500 V |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 73% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-DIP Module |
| Size / Dimension: | 0.98" L x 0.61" W x 0.28" H (25.0mm x 15.5mm x 7.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SUCS3243R3C-C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 24V 400W
DC DC CONVERTER 5V 1W
DC DC CONVERTER 5V 5V 3W
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
THERMOSTAT 5DEGC ACT HI SOT23-5
FPC/FFC CONNECTOR, ZIF TYPE, 1MM