
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | THD 15WIN (15W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 5.1V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3A |
| Power (Watts): | 15 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 89% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 24-DIP Module, 8 Leads |
| Size / Dimension: | 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of THD 15-4811WIN is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 24V 3.5W
DC DC CONVERTER 5V 1W
DC DC CONVERTER 12V 15W
CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD
CONN HEADER SMD 44POS 1.27MM
DC DC CONVERTER 5.1V 15W
MEMS OSC XO 32.7680KHZ NANODRIVE