
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE RS (2W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 72V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 134mA |
| Power (Watts): | 2 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 83% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-SIP Module, 7 Leads |
| Size / Dimension: | 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 22 |
Current price of RS-4815S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V 500MW
DC DC CONVERTER 48V 75W
DC DC CONVERTER 40V 100W
CONN RCPT 4POS 0.039 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 15V 2W
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5MM
DC DC CONVERTER 6.5V 75W