
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AM6TW-NZ (6W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 250mA |
| Power (Watts): | 6 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 87% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 24-DIP Module, 7 Leads |
| Size / Dimension: | 1.26" L x 0.79" W x 0.43" H (32.0mm x 20.0mm x 10.8mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | cURus, UL |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AM6TW-4824S-NZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER +/-15V 6W
DC DC CONVERTER 15V 50W
DC DC CONVERTER 48V 100W
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 24V 6W
DC DC CONVERTER 18.5V 100W
CONN RCPT 39POS 0.1 GOLD PCB