
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CQB100 (100W) |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20A |
| Power (Watts): | 100 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C (With Derating) |
| Efficiency: | 88% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Module |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | Module |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15 |
Current price of CQB100W-48S05 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V 75W
DC DC CONVERTER 9V 6W
DC DC CONVERTER 12V 50W
MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVCMOS
CONN HEADER SMD 24POS 1MM
DC DC CONVERTER 5V 30W
DC DC CONVERTER 5V 100W