V375A54C600BG3
Description
DC DC CONVERTER 54V 600W
DataSheet
V375A54C600BG3 PDF
Type Description
Series:Maxi (600W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):250V
Voltage - Input (Max):425V
Voltage - Output 1:54V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):11.11A
Power (Watts):600 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OVP, UVLO
Operating Temperature:-20°C ~ 100°C
Efficiency:89.6%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Full Brick
Size / Dimension:4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm)