
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MINI (75W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 22.73A |
| Power (Watts): | 75 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 77.7% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 9-DIP Module |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of V28B3V3H75BG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 18.5V 25W
DC DC CONVERTER 10V 25W
DC DC CONVERTER 48V 150W
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
TERM BLK 23P SIDE ENT 5.08MM PCB