
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ULE |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 12A |
| Power (Watts): | 60 W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 90.5% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP Module, 1/8 Brick |
| Size / Dimension: | 2.22" L x 0.89" W x 0.41" H (56.4mm x 22.6mm x 10.4mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ULE-5/12-D48P-C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 2V 30W
DC DC CONVERTER 6.5V 100W
DC DC CONVERTER 2V 15W
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ HCSL
XTAL OSC SO 62.5000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 5V 60W