V110B3V3C75BG3
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
DataSheet
V110B3V3C75BG3 PDF
Type Description
Series:MINI (75W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):66V
Voltage - Input (Max):154V
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):22.73A
Power (Watts):75 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OVP, UVLO
Operating Temperature:-20°C ~ 100°C
Efficiency:81.5%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:9-DIP Module
Size / Dimension:2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm)