
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI-J00™ (100W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 55V |
| Voltage - Input (Max): | 100V |
| Voltage - Output 1: | 72V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.39A |
| Power (Watts): | 100 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Half Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.80" W x 0.79" H (57.9mm x 45.7mm x 20.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VI-J4F-IW-F3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 18.5V 50W
DC DC CONVERTER 5V 400W
DC DC CONVERTER 36V 100W
XTAL OSC XO 78.3000MHZ CMOS SMD
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE
DC DC CONVERTER 72V 100W
LED XLAMP XQ-E 5000K WHITE SMD