
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI-200™ (100W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 21V |
| Voltage - Input (Max): | 56V |
| Voltage - Output 1: | 6.5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15.38A |
| Power (Watts): | 100 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, OTP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VI-22T-MW-F4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 36V 50W
DC DC CONVERTER 36V 300W
DC DC CONVERTER 52V 75W
XTAL OSC XO 1.8432MHZ HCMOS TTL
CONN HEADER SMD 20POS 1.27MM
DC DC CONVERTER 15V 1W
DC DC CONVERTER 6.5V 100W