
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MICRO (50W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15.15A |
| Power (Watts): | 50 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 79.2% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Quarter Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.45" W x 0.54" H (57.9mm x 36.8mm x 13.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of V24C3V3C50BF2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 400W
DC DC CONVERTER 10V 100W
DC DC CONVERTER 12V 20W
FIXED IND 47UH 9A 19.2 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 5V 200W
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V