
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | POWERLINE RP15-SOFW (15W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.3A |
| Power (Watts): | 15 W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 86% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD Module |
| Size / Dimension: | 1.10" L x 0.94" W x 0.33" H (27.9mm x 23.9mm x 8.5mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RP15-4812SOFW/P is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5.2V 25W
DC DC CONVERTER 72V 200W
DC DC CONVERTER 36V 100W
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ HCSL
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVDS
SENSOR PHOTODIODE 800NM
DC DC CONVERTER 12V 15W