
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MICRO (150W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3.1A |
| Power (Watts): | 150 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 88.9% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Quarter Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of V24C48E150BN2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V 264W
DC DC CONVERTER 52V 100W
DC DC CONVERTER 48V 300W
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 48V 150W
GEARHEAD 1/180 RATIO 70MM