
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SemiQ™ SQ48 (50W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A |
| Power (Watts): | 50 W |
| Voltage - Isolation: | 2 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 89.5% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP Module, 1/8 Brick |
| Size / Dimension: | 2.30" L x 0.90" W x 0.26" H (58.4mm x 22.9mm x 6.6mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SQ48T15033-PBB0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5.2V 100W
DC DC CONVERTER 12V 60W
DC DC CONVERTER 6.5V 50W
XTAL OSC XO 25.8300MHZ CMOS SMD
MAGNETIC SWITCH LATCH
LAPPING FILM DIAMOND 0.1U 6"X6"
DC DC CONVERTER 3.3V 50W