
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PT6200 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 14.5V |
| Voltage - Input (Max): | 30V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 93% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 12-SIP SMD Module |
| Size / Dimension: | - |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PT6204B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 95V 75W
DC DC CONVERTER 52V 25W
DC DC CONVERTER 13.8V 200W
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVPECL
SENSOR PROX CAPACITIVE 10MM MOD
DC DC CONVERTER 12V
PIPE MRKR,DOMESTIC HOT WTR SUP,E