
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI Chip® VTM® |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Voltage Transformation Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 26V |
| Voltage - Input (Max): | 55V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 25A |
| Power (Watts): | 83 W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Efficiency: | 92.4% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Module |
| Size / Dimension: | 0.87" L x 0.65" W x 0.26" H (22.0mm x 16.5mm x 6.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VTM48EH040M025A00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 12V 400W
DC DC CONVERTER 13.8V 75W
DC DC CONVERTER 52V 75W
DC DC CONVERTER 3.3V 83W
DC DC CONVERTER 36V 25W
CONN HEADER SMD 10POS 1.27MM
XPC GAUGE VACUUM GAUGE