
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VYC30W (30W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 6A |
| Power (Watts): | 30 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 87% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 7-DIP Module |
| Size / Dimension: | 2.00" L x 1.82" W x 0.91" H (50.8mm x 46.2mm x 23.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VYC30W-Q48-S5-H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 7.5V 150W
DC DC CONVERTER 12V 400W
DC DC CONVERTER 10V 200W
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ LVDS
XTAL OSC XO 155.2000MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 5V 30W