V375A32E600BG2
Description
DC DC CONVERTER 32V 600W
DataSheet
V375A32E600BG2 PDF
Type Description
Series:Maxi (600W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):250V
Voltage - Input (Max):425V
Voltage - Output 1:32V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):18.75A
Power (Watts):600 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OVP, UVLO
Operating Temperature:-10°C ~ 100°C
Efficiency:88.1%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Full Brick
Size / Dimension:4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm)