
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PAH (75W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 76V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A |
| Power (Watts): | 75 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OVP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 84% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 9-DIP Module, 1/2 Brick |
| Size / Dimension: | 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PAH75S48-5/P is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5.2V 100W
DC DC CONVERTER 10V 25W
DC DC CONVERTER 6.5V 50W
DESOLDER BRAID ROSIN 0.075" 25'
DC DC CONVERTER 5V 75W
TVS DIODE 30.5V 47.5V GMELF
CONN RCPT FMALE 24POS GOLD CRIMP