
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE RTD (2W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 21.6V |
| Voltage - Input (Max): | 26.4V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | -5V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 200mA, 200mA |
| Power (Watts): | 2 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 75% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD Module, 6 Leads |
| Size / Dimension: | 0.60" L x 0.37" W x 0.35" H (15.2mm x 9.3mm x 9.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RTD-2405/HP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 36V 100W
DC DC CONVERTER 48V 150W
DC DC CONVERTER 3.3V 40W
FIXED IND 1.2NH 550MA 150 MOHM
DC DC CONVERTER 5V 150W
DC DC CONVERTER 48V 150W
DC DC CONVERTER +/-5V 2W