
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MICRO (100W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 180V |
| Voltage - Input (Max): | 375V |
| Voltage - Output 1: | 8V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 12.5A |
| Power (Watts): | 100 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 82.3% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Quarter Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.45" W x 0.57" H (57.9mm x 36.8mm x 14.5mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of V300C8M100BF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 400W
DC DC CONVERTER 2V 40W
DC DC CONVERTER 40V 200W
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVDS
CONN RCPT 22POS 0.079 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 8V 100W