VI-21L-IV-S
Description
DC DC CONVERTER 28V 150W
DataSheet
VI-21L-IV-S PDF
Type Description
Series:VI-200™ (150W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):21V
Voltage - Input (Max):32V
Voltage - Output 1:28V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):5.36A
Power (Watts):150 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:90%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Full Brick
Size / Dimension:4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)