
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PAQ65D |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 76V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | 2.5V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A, 17A |
| Power (Watts): | 50 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OVP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 87% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 7-DIP Module, 1/4 Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.45" W x 0.40" H (57.9mm x 36.8mm x 10.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PAQ65D483325/CPV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 6.5V 50W
DC DC CONVERTER 48V 500W
DC DC CONVERTER 28V 400W
CONN HEADER SMD 10POS 1.27MM
DC DC CONVERTER 3.3V 2.5V 50W
DC DC CONVERTER 5.2V 150W
BACKSHELL 45 DEGREE ENVRN-EMI/RF