
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EHD-RD |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 225V |
| Voltage - Input (Max): | 391V |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 100mA |
| Power (Watts): | 2 W |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 90°C |
| Efficiency: | 74% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 15-SIP Module, 8 Leads |
| Size / Dimension: | 1.57" L x 0.28" W x 0.87" H (40.0mm x 7.0mm x 22.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of EHD-RD3360 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 95V 100W
DC DC CONVERTER 95V 100W
DC DC CONVERTER 24V 100W
FIXED IND 9NH 1.4A 80 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 24V 2W
DC DC CONVERTER 24V 75W
CONN RCPT HSG MALE 26POS PNL MT