
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PH-F (100W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8.4A |
| Power (Watts): | 100 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Efficiency: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Module |
| Size / Dimension: | 3.39" L x 3.27" W x 0.50" H (86.0mm x 83.0mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PH100F24-12 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 6.5V 75W
DC DC CONVERTER 3.3V
DC DC CONVERTER 5.8V 25W
CRYSTAL 16.0000MHZ 17PF SMD
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER VERT 56POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 12V 100W