
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LXDC2HL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.3V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output 1: | 2.8V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 450mA |
| Power (Watts): | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 86% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD Module |
| Size / Dimension: | 0.10" L x 0.08" W x 0.04" H (2.5mm x 2.0mm x 1.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LXDC2HL28A-243 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 40V 25W
DC DC CONVERTER 36V 50W
DC DC CONVERTER 72V 25W
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS
DC DC CONVERTER 2.8V
RES 0.095 OHM 1% 1/3W 1210
TERM BLK 3POS TOP ENTRY 5MM PCB