V150C5E100BF3
Description
DC DC CONVERTER 5V 100W
DataSheet
V150C5E100BF3 PDF
Type Description
Series:MICRO (100W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):100V
Voltage - Input (Max):200V
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):20A
Power (Watts):100 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OVP, UVLO
Operating Temperature:-10°C ~ 100°C
Efficiency:82.7%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Quarter Brick
Size / Dimension:2.28" L x 1.45" W x 0.57" H (57.9mm x 36.8mm x 14.5mm)
Supplier Device Package:-
Control Features:-
Approval Agency:-
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
V48B48E250B3
V48B48E250B3
DC DC CONVERTER 48V 250W
VI-23X-EX-F1
VI-23X-EX-F1
DC DC CONVERTER 5.2V 75W
VI-J1F-MZ
VI-J1F-MZ
DC DC CONVERTER 72V 25W
SiT3372AC-4B9-28NX76.800000X
SiT3372AC-4B9-28NX76.800000X
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ HCSL
121151
B7569 6X6 BLK,RD/YEL 100 PCS/PKG
103720
12X18 RA COMPANY VEHICLES ONLY
V150C5E100BF3
V150C5E100BF3
DC DC CONVERTER 5V 100W