V300B24H150B
Description
DC DC CONVERTER 24V 150W
DataSheet
V300B24H150B PDF
Type Description
Series:MINI (150W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):180V
Voltage - Input (Max):375V
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):6.25A
Power (Watts):150 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OVP, UVLO
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Efficiency:86.9%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:9-DIP Module
Size / Dimension:2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm)
Supplier Device Package:-
Control Features:-
Approval Agency:-
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
V150A12M500B2
V150A12M500B2
DC DC CONVERTER 12V 500W
VI-2TY-CW
VI-2TY-CW
DC DC CONVERTER 3.3V 20W
VI-JNZ-MY-F1
VI-JNZ-MY-F1
DC DC CONVERTER 2V 20W
UF12AE23-BWHR
UF12AE23-BWHR
FAN AXIAL 120X38MM 230VAC WIRE
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE
V300B24H150B
V300B24H150B
DC DC CONVERTER 24V 150W
MKP385175200JD02G0
MKP385175200JD02G0
CAP FILM 750PF 5% 2KVDC RADIAL