ZUS25483R3
Manufacturer
Cosel
VIGOR # :
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 13W
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
ZUS25483R3 PDF
Type Description
Series:ZUS (25W)
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Isolated Module
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):36V
Voltage - Input (Max):75V
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4A
Power (Watts):13 W
Voltage - Isolation:500 V
Applications:ITE (Commercial)
Features:-
Operating Temperature:-20°C ~ 71°C (With Derating)
Efficiency:78%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:6-DIP Module
Size / Dimension:2.56" L x 1.97" W x 0.33" H (65.0mm x 50.0mm x 8.5mm)