VI-21R-EW-F1
Description
DC DC CONVERTER 7.5V 100W
DataSheet
VI-21R-EW-F1 PDF
Type Description
Series:VI-200™ (100W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):21V
Voltage - Input (Max):32V
Voltage - Output 1:7.5V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):13.33A
Power (Watts):100 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature:-10°C ~ 85°C
Efficiency:88%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Full Brick
Size / Dimension:4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)