V28A36H200BL3
Description
DC DC CONVERTER 36V 200W
DataSheet
V28A36H200BL3 PDF
Type Description
Series:Maxi (200W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Voltage - Output 1:36V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):5.56A
Power (Watts):200 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OVP, UVLO
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Efficiency:82.6%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Full Brick
Size / Dimension:4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm)