VI-21M-MU-F1
Description
DC DC CONVERTER 10V 200W
DataSheet
VI-21M-MU-F1 PDF
Type Description
Series:VI-200™ (200W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):21V
Voltage - Input (Max):32V
Voltage - Output 1:10V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):20A
Power (Watts):200 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Efficiency:90%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Full Brick
Size / Dimension:4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)